1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-01, 17:38   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Nie ma sprawy Ewelinko, tu zawsze możesz liczyć na wsparcie i przytulenie :tull:
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-01, 10:39   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Ewelina, nawet sobie nie zdajesz sprawy, jakie jesteśmy silne!
Mnie dużo dało spotkanie z forumowiczami na zlocie u Gazdy. Kiedy widziałam te młode buźki, dzieciaczki, dotarło do mnie, że i tak jestem wygrana. Swoje przeżyłam, dzieciątko bardzo dorosłe, nie muszę się więc martwić, że zostawiam sprawy niedokończone.
Teraz cieszę się po prostu każdym dniem.
Ot dzisiaj - pogoda piękna, robimy sobie z córcią babski wypad i na pewno spędzimy fantastycznie czas.
Życzę Ci pogody ducha a wszelkie "załamki" gnaj od siebie precz, bo na pewno nie pomagają a wręcz przeciwnie.
Ściskam Cię mocno :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-01, 09:04   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Ewelina, ja miałam obrzęk na policzku, duży, bolący. Okazało się, że to stan zapalny i że tak może się zdarzyć. Po kuracji antybiotykiem minęło.
Dziąsła niestety bolą, to efekt "przypiekania" też mam problem z zakładaniem zębów.
Powiem tak, ponieważ moja onkolog dość dokładnie wytłumaczyła mi czego mogę się spodziewać po naświetlaniach, przyjęłam ten stan za normalny. Zaczynam dzień od Panadolu, później "ubieram" się w ząbki. Nadal staram się unikać pokarmów zbyt twardych, wymagających silnego gryzienia.....no i jakoś da się żyć.

Pozdrawiam i trzymaj się.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-19, 09:48   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Evelina, przecież nikt nam nie gwarantował, że będzie łatwo :-D

Mnie w lutym trzasną 3 lata od operacji i nadal mam różne sensacje: język piecze i boli ale przecież mam blizny po naświetlaniu, na policzkach od wewnątrz też mi zostały blizny, mam kłopoty z przełykaniem śliny - dziura w podniebieniu mi przeszkadza ;)
Jedynie z zębami nie mam problemów gdyż albowiem mam trzecie :-D ale za to szczęki mnie ciupią.
Poczytaj sobie posty Zoi, ona przeszła horror z zębami i dość dokładnie to opisała a na koniec zamieściła zdjęcie po "renowacji"
Kochana, trzymaj się, najważniejsze, że wszystko w porządku. Z resztą sobie poradzisz.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-28, 09:26   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Evelina, jeśli coś Cię wkurza, trzeba to pokochać ;)

Ja jestem już 2 lata i 3 miesiące po radioterapii i nadal boli mnie język, mam na nim blizny, mam kłopot z jedzeniem niektórych rzeczy, dopada mnie co jakiś czas grzyb........ale coś za coś. Po prostu nie zwracam na te dolegliwości uwagi, tak ma być i już.

Włącz sobie "olewator", żyj i ciesz się życiem.....a język......to pikuś :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-21, 19:09   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Bardzo proszę:

Vit. A+D3 liq. 20.0
Glycerini 400,0
ol. Menthae 0,1


Bierze się łyżkę stołową na pół szklanki wody, można płukać kilka razy dziennie.
Stosowaliśmy ją na oddziale radioterapii.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-21, 18:26   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Kochana, nie jesteś feralna...... :-D

Jeszcze musisz poczekać, powolutku i wszystko wróci do względnej normy.

Ja na kandydozę stosuję naprzemiennie Nystatynę lub Fluconazol, obydwa leki niestety u nas na receptę. Moja lekarka rodzinna już się przyzwyczaiła i kiedy melduję, że znów się zalągł grzyb, wcale się nie dziwi i wypisuje receptę.
Do płukania nadal stosuję płukankę z wit A i D3 z mentolem i parafiną, pomaga mi najlepiej. Jeśli chcesz, przepiszę Ci dokładny skład.

Ewlinko, ja też mam 3-cie zęby więc znam Twój ból. Z pewnym dyskomfortem musimy się niestety pogodzić. Miałam swego czasu znajomą, która mówiła tak: jak już czegoś okropnie nienawidzę, to staram się to pokochać.
Pokochajmy więc nasze braki smaku, kandydozy i inne przypadłości ;)


Trzymaj się dzielnie.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-15, 09:31   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Ewelinko, powoli. Ja jestem już 2 lata i 2 miesiące po radioterapii i nadal miewam różne dolegliwości. Po naświetlaniu mamy przecież blizny w buzi i na języku i trzeba to przetrwać. Tak samo jak ta skubana kandydoza, która odzywa się u mnie dość regularnie.
Ewelinko, był czas przywyknąć jak mówiła babcia Pawlakowa..... ;)
Trzymaj się i jedz to, co Ci nie drażni jamy ustnej, przyjdzie moment, że i smakołyczki będą wchodziły bez problemów.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-21, 15:23   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Evelinko...... :okok"

Tak trzymaj, doczekasz filmowego uśmiechu i za jakiś czas sama będziesz się z tych problemów śmiała, wspomnisz moje słowa :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-10, 22:30   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Kmis to bardzo mądry chłopak, napisał Ci tak, że nic dodać, nic ująć :-D

A tak z trochę innej beczki. Na spacery chodzisz? Ważne, żebyś choć na chwilkę wyszła z domu.
I kiedy miałaś robione ostatnie badania? Ja sprawdziłabym sobie chociaż morfologię, cukier. A jak z hormonami tarczycy? Miałaś sprawdzane?

Pozdrawiam Cię i życzę dużo cierpliwości w powrocie do "normalności" :-D

[ Dodano: 2011-12-10, 22:31 ]
A na sondę też bym się nie zgodziła ;)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-08, 19:27   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Ewlinaswe.....a narzekaj sobie kobiałko droga, bo gdzie to możesz zrobić jak nie tu.

Żarełko rozbij sobie na 5 razy, jedz malutko ale staraj się często i bardziej rozumem niż chęciami. Brak apetytu jeszcze trochę Cię będzie męczył.
Trzymaj się...powodzenia i oby Ci kilogramów przybyło :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 23:20   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Z tym przytyciem jest rzeczywiście problem. Ja się "bujałam" kupę miesięcy, wyglądałam tak jak piszesz....w filmie o Oświęcimiu mogłabym spokojnie grać bez charakteryzacji.
Próbuj jednak pokombinować z jedzeniem, mnie dość gładko przechodziły banany z serkiem Danio, miksowane zupki z żółtkiem, jajecznica na masełku. Przytyłam 8 kg ze zgubionych 14-tu i całkiem dobrze się z tą wagą czuję.
Niestety, powrót do normalności trochę trwa.
Dobrą receptę podał Kmis, ten skład gwarantuję regenerację błony śluzowej...tylko musisz mieć na tą płukankę receptę od lekarza.
Trzymaj się....będzie dobrze, trzeba tylko trochę czasu.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Zoja 62

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-09, 16:04   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Evelinaswe, ja skończyłam lampy w czerwcu ubiegłego roku, nadal utrzymuje mi się delikatny obrzęk strony operowanej.
Stopy za to puchły mi w czasie radioterapii, mój prowadzący zlecił mi potas w tabletkach - o poziom potasu pytałam ale nie doczekałam się odpowiedzi.....tzn. powiedział, że nie jest źle ale do domu jeszcze dostałam receptę na potas.

Ty jesteś jeszcze "świeżynka", trochę potrwa zanim wrócisz do normalności.
Pozdrawiam. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group